Sníte už dlouhá léta o vlastním bazénu a konečně dozrál správný čas pro jeho pořízení? Jestliže se v jednotlivých druzích příliš neorientujete, nevadí. V dnešním článku si vysvětlíme základní rozdíly mezi skimmerovými a přelivovými bazény.
Rozdílná výška hladiny
Nejprve se zaměříme na přelivové bazény. Ty jsou specifické hladinou sahající až po samotný okraj, která se přelévá do žlábku s mřížkou. Odtud právě pochází název “přelivové”. Voda je následně sváděna do akumulační nádrže, kde dochází k její filtraci a následnému návratu zpět do koupací nádrže. K tomuto typu je nutné pořídit i hlídání hladiny společně s dopuštěním vody, jinak hrozí, že by vnitřní čerpadlo pracovala na prázdno. Ačkoliv jsou zde pořizovací náklady poněkud vyšší, luxusní vzhled a snazší údržba vody je lehce vykompenzují.
Oproti tomu skimmerové bazény mají hladinu vody pouze 10 – 15 cm pod okraj. K čištění zde slouží tzv. skimmer, pomocí něhož je voda nasávána do filtrace, kde dojde ke zbavení nečistot. U tohoto typu není nutno pořizovat automatické dopouštění vody, ale v pohodě si vystačíte jenom s obyčejnou hadicí. Tento typ bazénu nabízí rychlejší realizaci za méně peněz, avšak voda v něm podstatně méně cirkuluje.
Dopřejte si originální kousek
Pokud se vám výše zmiňované typy bazénů moc nezamlouvají a raději byste si pořídíli něco extra, určitě vás osloví bazény vypláštěné těžkou fólií. Jsou vhodné prakticky do jakéhokoliv prostředí, tudíž není problém si nechat vybudovat atypický bazén přímo na míru. Volnou ruku máte, i co se vzhledu týče, protože můžete zakoupit těžké fólie s různými vzory. Vypláštěné bazény mají velmi dlouhou životnost, a navíc se díky fólii velice snadno udržují čisté.
Než se bezhlavě vrhnete do nakupování, zaměřte se nejprve na kvalitu. Té se můžete těšit v případě, že si pořídíte například bazén ALBIXON. Jedná se totiž o spolehlivou českou společnost fungující na našem trhu už dlouhých 30 let, přičemž jejich produkty jsou vyváženy celkem do 70 zemí ve světě.