Na trhu je k dostání tisíce krásných a ještě krásnějších dvoudílných plavek, které žena prostě zatouží mít. Na rozdíl od minulosti, aktuální móda je přívětivá ke všem typům postav, takže si určitě každá vybere. Měla by ovšem také vědět jak zajistit jejich dlouhou životnost, aby nebledly barvy a látka se nevytahala.
Dvoudílné plavky zdokonalí postavu
Dvoudílných plavek se už dnes nemusí bát ani ty ženy, které oplývají plnými tvary. Není třeba se schovávat do jednodílných plavek, i když i ty nabízejí nejmodernější, krásné a lichotivé kusy. Vypouklé břicho pomůže stáhnout spodní díl vysoký do pasu. Zamaskují ho i tak zvané tankiny, které mají prodloužený top.
Velká prsa udrží zpevněné a chráněné košíčky s kosticemi, širokými ramínky a širokým pruhem na zádech. Malým prsům zase dodá na objemu šikovně navržený top s volánky, třásněmi nebo nařasenou látkou. Ideální jsou také bandeau podprsenky.
Velké hýždě opticky zmenší kalhotky ve stylu brazilek. Ty lichotí i plochým zadečkům, protože umí půlky hezky zakulatit. Vysoce vykrojené nohavičky prodlouží nohy. A šňůrky nebo volánky u pasu zvýrazní boky těch dam, které dostaly do vínku rovnou postavu bez ženských křivek.
6 trendů dvoudílných plavek, které letí
- Kalhotky s vysokým pasem. Jsou retro, sexy i cudné a sluší všem figurám.
- Retro vlna přinesla pastelové barvy, puntíky a proužky.
- Zvířecí vzory ala africké safari a pestrobarevné batikované vzory.
- Podprsenky s jedním ramínkem či ve střihu bandeau.
- Průstřihy s průhlednými látkami.
- Tankiny. Top je prodloužený až ke kalhotkám.
Než si je poprvé vezmeme na sebe
Péče o plavky začíná už ve chvíli, kdy si je koupíme. Nejdříve je namočíme do vlažné vody smíchané se lžící octa – může to být ten obyčejný, jablečný nebo bílý vinný. Necháme 30 minut louhovat a trochu promneme. Ocet ustálí barvy, aby tak rychle nebledly. Nebojte se, že by vám plavky smrděly. Octové aroma velmi rychle vyprchá. Plavky nikdy neždímáme. Vodu jemně vymačkáme a necháme dobře uschnout. Nejlepší je plavky rozložit na sušák. Nevěšíme je na šňůru, protože materiál ztěžklý vodou by se mohl postupně vytahat.
Plavky nesušíme na topení
Elastanová vlákna se můžou trhat, pokud je budeme ždímat. Proto plavky sušíme vždy jen vymačkáním zabalené do ručníku. Necháme je pak proschnout na dobře větraném místě. Nikdy je nedáváme do sušičky, nežehlíme ani je nerozkládáme na topení nebo přímé slunce.
Plavkám škodí chemikálie i lidský pot
Chlór, sluneční záření, opalovací přípravky, písek, mořská sůl, pot… vlivů, které postupně ničí syntetická vlákna plavek je mnoho. Proto je potřeba plavky vždy hned po použití opláchnout ve vlažné vodě. Vůbec nejvíc trpí ve spojení chlóru nebo soli a slunce. Proto bychom se měli sprchovat vždy, když vylezeme z vody a míříme na deku. Sprchu si dopřejeme i před vstupem do bazénu, aby plavky nasákly více čisté a méně té chlorované vody. Plavky bychom si měli obléct až poté, co se vsákne opalovací mléko a i v průběhu dne bychom měli zabránit, aby materiál přišel do kontaktu s krémy a antiperspiranty.
Povinné ruční praní
Aby plavky netrpěly víc, než je to nutné, musíme je po každém dni používání přeprat v rukách. Umyvadlo napustíme vlažnou vodou, přidáme jemný prací gel nebo mýdlo a necháme plavky v této lázni na 15 minut louhovat. Potom propláchneme ve studené vodě. A opět neždímáme!
Než půjdou do skříně
V průběhu a obzvláště na konci sezóny bychom plavky měli vyprat v pračce. Uložíme je do speciálního sáčku určeného pro praní jemného prádla, aby se neponičily o jiné kusy oblečení nebo buben pračky. Pereme je bez aviváže na co nejjemnější program při studené teplotě.
Věděli jste, že plavky potřebují takto speciální péči? A dodržujete ji?